دستگاه چاپ دستگاه چاپ .

دستگاه چاپ

قيمت دستگاه چاپ ليوان

دستگاه چاپ روي ليوان چيست؟
قيمت دستگاه چاپ ليوان در سيستم چاپ سابليميشن دستگاهي است كه از طريق پرس و حرارت و در نسل جديد آن در دستگاههاي چاپ سه بعدي از طريق وكيوم و حرارت عكس را بر روي ليوان سابليميشن انتقال مي دهد.
خريد دستگاه چاپ عكس روي ليوان سرمايه گزاري مطميني جهت شروع يك كسب و كار جديد است چرا كه با قابليت چاپ روي ليوان جادويي ليوان شبرنگ ليوان پليمري و مدل هاي مختلف ليوان محصولات متنوعي را شامل ميگردد.

قيمت دستگاه چاپ روي تيشرت
چاپ عكس روي تي شرت يه كار پرطرفدار، لذت بخش و اگر اهل كار باشيد، پردرآمد به حساب مياد. مثلا تا قبل، براي خود من هميشه مشكل بود كه تي شرتي با طرح مناسب كه البته اندازم هم باشه پيدا كنم.فروش دستگاه چاپ ديجيتال روي تي شرت اما با روشي كه در ادامه بهتون ياد ميدم، ديگه اين مشكل كاملا حل ميشه و ازاين پس، به راحتي مي تونيد طرح دلخواهتون رو روي تي شرت چاپ كنيد.دستگاه پرس حرارتي
چاپ حرارتي | چاپ ديجيتال | چاپ ترانسفر |چاپ سابليميشن
در گذشته چاپ تنها بر روي كاغذ انجام مي‎شد كه روش آن نيز مشخص شده و به واسطه دستگاه‎ها‎ي چاپ صورت مي‎گرفت. در حال حاضر روش‎ها‎ي ديگري نيز وارد عرصه چاپ شده كه از آن با نام چاپ حرارتي ياد مي‎كنند كه قابليت چاپ بر روي سطوح پارچه‏اي، شيشه و سراميك را نيز دارد. چاپ حرارتي به دو صورت انجام مي‎شود.

۱- چاپ حرارتي يا ترانسفر

در چاپ ترانسفر ابتدا طرح بر روي پارچه يا سطح مورد نظر طراحي و سپس دستگاه پرس به همراه حرارت بر روي سطح گذاشته مي‎شود. يكي از ويژگي‎ها‎ي چاپ حرارتي با ترانسفر اينكه مي‎توان طرح را بواسطه چاپ افست يا چاپ ديجيتال بر روي سطح ايجاد و سپس از چاپ حرارتي استفاده كرد.

به منظور دقت در رنگ‎ها‎ بايد با توجه به كيفيت مركب، نوع پارچه، زمان و ميزان اعمال حرارت، پس از برگردان شدن روي پارچه، بهترين جلوه را روي البسه نمود كه در اين روش، رنگ‎ها‎ تا حدودي با طرح اوليه مطابقت دارد. تنظيم دستگاه بر روي رنگ‎ها‎ي CMYK مي‎تواند تركيب زيبايي بوجود آورد.

در روش چاپ حرارتي به شيوه ترانسفر، مركب سايان به رنگ بنفش، ماژنتا به رنگ آلبالويي سوخته و زرد به رنگ قهوه‌اي روشن مي‎باشد. پيگمنت يا (قدرت رنگ) مركب سايان نسبت به ساير مركب‌ها ۱۵ تا ۱۷ درصد بيشتر است. از اينرو ترام‌ها در چاپ ترانسفر، با فاصله زياد و بصورت ريزتر از هم هستند كه درصد آنها در كل پايين‌تر از روش‌هاي چاپي ديگر مي‎باشد.

تخمين و پيش بيني درصدهاي رنگ در چاپ ترانسفر، نيازمند تجهيزات پيشرفته مي‎باشد كه هزينه آن نيز مقرون به صرفه نيست. از اينرو تجربه رنگ‌شناسي براي دستيابي به رنگ‌هاي پرقدرت در چاپ ترانسفر، مي‎تواند به كيفيت رنگ‎ها‎ كمك كند.

سطوح مناسب براي چاپ ترانسفر

سطوحي را مي‎توان براي چاپ ترانسفر انتخاب كرد كه مركب كمتري در آن نفوذ كند و به خوبي روي پارچه منعكس شود. هر چه بافت سطح مورد نظر از تراكم بيشتري برخودار باشد، بهتر مركب را پس مي‌دهد و به هر ميزان كه پوك‌تر باشد، مركب را به خود جذب و در نتيجه انتقال ضعيف‌تري روي پارچه صورت مي‎گيرد.

در گذشته براي چاپ حرارتي ترانسفر از كاغذ ژاپني مخصوص استفاده مي‎شد اما در حال حاضر قيمت دستگاه پرس حرارتي نوع كره اي آن نيز وارد بازار شده كه كيفيت بالايي دارد. بطور كلي براي چاپ حرارتي ترانسفر بايد مركب، جنس پارچه يا الياف بايد داراي كيفيت بالايي باشند تا چاپ بخوبي انجام شود.
۲- چاپ حرارتي با دستگاه سابليميشن

دستگاه چاپ سابليميشن با نام چاپ حرارتي نيز شناخته مي‌شود كه يكي از بهترين روش‌هاي چاپ بر روي اشياء به شمار مي‎رود و اساس كار آن، بر پايه تصعيد مواد بوده و با اين كار جوهر از كاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل گردد. دستگاه پرس حرارتي سابليميشن براي سطوح صاف از قبيل البسه، ام دي اف، كاضي، سراميك و … مورد استفاده قرار مي‎گيرد.دستگاه پرس حرارتي پارچه علاوه بر اين از دستگاه چاپ سابليميشن براي ليوان‎ها‎ي مخروطي، بزرگ و كوچك استفاده مي‎شود. دستگاهي كه بدين منظور مورد استفاده قرار مي‎گيرد، بشكل قالب ليواني بوده كه بر روي سطح استوانه‏اي قرار و طرح مورد نظر چاپ مي‎گردد. علاوه بر اين براي چاپ بر روي بشقاب و چاپ سه بعدي نيز اين دستگاه كاربرد دارد.

كيفيت چاپ در شابليميشن بالاست و بعد از چاپ طرح پاك نخواهد شد و سطوح چاپ شده نيز قابل شست‌وشو بوده و نهايتا با توجه به هزينه پايين، نسبت به ساير روش‌هاي چاپ بر روي سطوح، مي‌توان حتي يك عدد سفارش را با كيفيت بالا و در مدت كوتاهي انجام داد.پرس حرارتي بزرگ يكي از مزاياي اين روش چاپ، هزينه پايين دستگاه‎ها‎ي چاپ و همچنين امكان چاپ در تيراژ پايين مي‎‎باشد.
نكاتي در استفاده از چاپ سابليميشن

براي شروع چاپ بوسيله دستگاه سابليميشن، يك كاغذ مخصوص سابليميشن، دستگاه پرس حرارتي، عدد پرينتر جوهر افشان و چسب نسوز مورد نياز مي‎‎باشد.
تصوير دلخواه مي‎‎توان با استفاده از يك پرينتر خانگي و جوهر Sublimation روي كاغذ مخصوص چاپ مي‎گردد و سپس تصوير چاپ شده روي شي مورد نظر قرار داده مي‎‎شود كه بواسطه گرما و حرارت دستگاه به سطح جسم منتقل مي‎شود.پرس حرارتي دستي وجود يك پوشش مخصوص روي شي از پاك شدن تصوير چاپ شده جلوگيري مي‎كند.
تصوير بايد بشكل معكوس روي كاغذ مخصوص چاپ شود تا پس از انتقال، جهت تصوير به حالت اصلي خود بازگردد. براي اين كار مي‎توانيد از امكانات آينه Miror در تنظيمات پرينتر استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۵۰:۲۲ توسط:maryam موضوع:

دستگاه چاپ مستقيم روي پارچه كلندر چيست ؟

دستگاه چاپ پارچه كلندر عرض ۱۲۰

 دستگاه چاپ رول به روي رول پارچه
 يكي از روش هاي چاپ روي پارچه توسط دستگاه انتقال حرارت رول به رول كلندر انجام مي شود و دستگاه كلندر چاپ روي پارچه را بصورت رول و شيت مي تواند انجام دهد
 چاپ روي پارچه به روش هاي مختلفي انجام مي گيزد ولي توسط كلندر سرعت و دقت چاپ بالا مي باشد
 دستگاه كلندر انتقال دهنده حرارت بصورت غلطكي بر روي كاغذ و پارچه مي باشد
 دستگاه چاپ بصورت رولي كار مي كند براي كار بايد شما پلاتر اپسون داشته باشيد كه طرح مد نظرتان را روي كاغذ هاي مخصوص وبا رنگ سابليميشن پرينت بگيريد
 پرينت مي تواند بصورت رول باشد و يا شيت ،پرينت گرفته شده را روي ميز دستگاه قرار ميدهيم بر روي سيلندردستگاه نمد در حال گردش به دور سيلندر مي باشد كاغذ
 را بر روي پارچه قرار ميدهيم و در قسمت نمد قرار ميدهيم ، نمد كاغذ و پارچه را به دور سيلندر مي چرخواند و با فشاري كه بر روي كاغذ مي آورد
 و حرارتي كه سيلندر ايجاد مي كند باعث انتقال رنگ به روي پارچه مي شود.
 فرايند سابليميشن جهت چاپ بر روي پارچه هاي رولي از پرس هاي روتاري استفاده ميگردد. مشخصات كلي كلندرهاي مخصوص چاپ ترانسفر پارچه : ۱- سيستم گرمايي روغن داغ با سيلندرهاي وكيوم شده ، طبق استانداردهاي “مونتي آنتونيو” ۲- نمد ساخت امريكا ۳- مجهز به سيستم محافظت از نمد در صورت قطع برق يا مشكل در فشار باد
 قابليت چاپ بصورت رول به رول و شيت
 سيلندر دستگاه كلندر چگونه داغ مي شود؟
 داخل سيلندر روغن مخصوصي ريخته شده است كه توسط المنت هاي حرارتي داغ مي شوند و باعث گرم شدن سيلندر مي شوند.
 وزن دستگاه ۵۸۰kg
 ۳۰ آمپر

دستگاه چاپ پارچه،فروش دستگاه چاپ پارچه،قيمت دستگاه چاپ پارچه،خريد دستگاه چاپ پارچه

 روش هاي چاپ روي پارچه و اشياء:

جهت چاپ بر روي پارچه و اشياء مختلف ، روش‌هاي بسيار زيادي وجود دارد كه هر يك از روش هاي فوق بصورت سنتي سال هاست كه  مورد استفاده قرار مي گيرد. با پيشرفت تكنولوژي و همزمان با ارائه روشهاي جديد چاپ و از آن جمله چاپ ديجيتال ، روشهاي نويني نيز براي چاپ بر روي پارچه و اشياء ارائه شد . از مزيتهاي اصلي اين روش‌ها، نسبت مناسب توليد در تيراژ بسيار پايين‌تر به قيمت تمام شده مي‌باشد كه در روش‌هاي چاپ سنتي غير قابل دسترسي مي باشد.

قيمت دستگاه چاپ پارچه

در اينجا روش‌هاي چاپ بر روي پارچه و اشياء گوناگون را به دو روش كلي تقسيم مي‌كنيم :

 ۱ – روش چاپ مستقيم :

  در اين روش با استفاده از يك دستگاه چاپگر يا پلاترعريض طرح مورد نظر را كه توسط كاربرو در كامپيوتر طراحي شده است را بر روي پارجه يا شي مورد نظر انتقال مي‌دهند . با توجه به خاصيت و ساختار ويژه پارچه ( شل بودن آن ) ، سيستم و مكانيزم مخصوصي جهت بارگذاري و همچنين جمع كردن پارچه به دستگاه پلاتر اضافه مي‌كنند .

 اين دستگاه‌ها با توجه با نوع كاربرد آنها به دو گروه پلاترهاي تخت (FlatBed Plotter) و پلاترهاي رول (Roll Plotter) تقسيم مي شوند . هر كدام از اين گروه از پلاترها داراي مزايا و معايبي نسبت به هم مي باشند كه از مهمترين مزيت دستگاه هاي چاپ نسبت به دستگاه‌هاي چاپ تخت ، پايين بودن قيمت آنها و نياز به فضاي كمتر جهت كار مي باشد .

برترين مزيت دستگاه هاي چاپ تخت نسبت به دستگاه هاي چاپ رول ، قابليت چاپ بر روي تمامي اشياء ، اعم از سخت ( Solid) همانند چوب ، فلزات ، فوم و… و همچنين پارچه ، كاغذ و …. مي‌باشد .
برخي از شركت‌ها  براي كاربردهاي كوچكتر ،اقدام به طراحي و ساخت پرينترهاي تخت با ابعاد كوچك نموده اند . اين دستگاه‌ها يا بصورت مستقل ساخته شده‌اند و يا توسط برخي از شركت‌ها با تغيير دستگاه‌هاي چاپگر معمولي مانند Epson ، اقدام به ساخت اينگونه چاپگرهاي تخت نموده‌اند.     ۲ – روش چاپ غيرمستقيم :

  اين روش خود به دو بخش تقسيم مي‌شود :

   الف : روش انتقال جوهر بر روي جنس :
  در اين روش ابتدا طرح بر روي  كاغذ مخصوص ، چاپ مي‌شود و سپس توسط يك دستگاه پرس حرارتي ، جوهر تحت حرارت و فشار ايجاد شده بوسيله دستگاه،  بر روي جنس مورد نظر منتقل مي‌گردد.
 يكي از مزيت هاي اصلي اين روش تنوع موارد كاربرد است . همچنين گوناگوني دستگاه‌هاي قابل استفاده در اين روش با توجه به  نظر كاربر و هزينه اوليه تخصيص يافته ، بسيار متنوع مي‌باشد ، بطوريكه با هزينه بسيار پايين نيز افراد قادر به راه اندازي كارگاه‌‌هاي كوچك مي‌باشند.

 چاپ روي تي شرت
چاپ روي ليوان
پرس حرارتي
ب : روش انتقال مديا بر روي جنس :

  در اين روش كه بيشتر توسط  كارگاه هاي توليدي پوشاك ورزشي استفاده مي شود ، ابتدا توسط دستگاه پلاتر طرح بر روي جنس مخصوصي چاپ شده و دور طرح چاپ شده نوسط دستگاه برش مي خورد . سپس اين بخش چاپ و برش خورده پس از خشك شدن توسط كاربر جدا و بر روي پارچه و در جاي خود ثابت شده و سپس زير پرس حرارتي قرار مي‌گيرد و در نهايت جنس بوسيله حرارت و فشار بر روي پارچه ثابت مي‌گردد.
 در اين روش از دستگاه‌هايي بنام دستگاه‌هاي چاپ و برش استفاده مي‌گردد كه از معتبرترين ماركهاي اين دستگاه‌ها شركت رولند ژاپن مي‌باشد. با توجه به تنوع كاربرد اين روش شركت رولند انواع گوناگوني از دستگاه‌هاي چاپ و برش را ارائه داده است . البته توجه داشته باشيد كه دستگاه هاي رولند تقريبا در نمامي موارد چاپ كه پيشتر به آن اشاره شده است ، كاربرد دارند .
 در پايان ذكر اين نكته ضروري است كه براي هر يك از روش هاي پيشين نوع خاصي از جوهر متناسب با جنس و روش چاپ مي بايست استاندارد باشد.

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۸:۴۴ توسط:maryam موضوع:

درباره ي چاپ كارت ويزيت

كارت

كارت ويزيت كاغذ كوچكي است حاوي شماره تماس و مشخصات شما، كه براي برقراري ارتباط با مصرف كننده و يا مشتري ارائه مي شود. كارت ويزيت چندين خواستگاه متفاوت دارد كه در طول سال هاي متوالي، ظهور تكنولوژي هاي پيشرفته چاپ، آن را به جايي رسانده كه امروز هست.

برخي پيدايش صنعت چاپ و تبليغات را به غرب نسبت مي دهند. اما اگر بخواهيم به مستندات موجود رجوع كنيم، كشور چين در صنعت چاپ و تبليغات پيشگام بوده است. در ايران ظهور چاپخانه و شروع كارهاي چاپي و تبليغاتي به حدود صد سال پيش بر مي گردد. برخي ديگر نيز شروع آن را از دوران مغول مي دانند. با اين حال ظهور چاپ و تبليغات به شكل مدرن امروزي به دوران قاجار باز مي گردد. در اين مقاله به معرفي تاريخ صنعت چاپ كارت ويزيت خواهيم پرداخت.
تاريخچه كارت ويزيت
كارت ويزيت در معناي واقعي كلمه به معني كارت ملاقات است. چين و فرانسه دو كشوري هستند كه در استفاده از كارت ويزيت براي ملاقات هاي اجتماعي پيشقدم بوده اند. شاهزادگان اين دو كشور در قرن هاي ۱۵ و ۱۷ هنگام ملاقات با اشراف زاده اي ديگر مشخصات و خلاصه اي از سوابق خود را روي كاغذي مي نوشتند و آنرا به وسيله خدمتكار خود به منزل او مي فرستادند. فرستادن جواب، به معناي قبول ميزباني بود. اين كار در بين اقشار سطح بالاي جامعه متداول شد و به اين صورت كارت ويزيت به وجود آمد. اندازه اين كارت ها كوچكتر از كف دست بود. و معمولا روي يك مقواي براق، حكاكي يا چاپ مي شد.
سفارش آنلاين كارت ويزيت
كارت هاي ويزيت به عنوان كارت هاي بازرگاني براي اولين بار در انگلستان شناخته شد و رواج يافت. اين نوع كارت ها بيشتر مورد استفاده و استقبال تاجران و بازرگانان واقع گرديد و بر روي آنها نقشه و يا به عبارتي كروكي مكان مورد نظر را هم قرار مي دادند. به همين دليل بيشتر به صورت كارت راهنما به كار مي رفت. بازرگانان از طريق اين نقشه به سمت فروشگاه مورد نظر هدايت مي شدند. در چاپ اين نوع كارت ويزيت از روش حكاكي روي صفحات نازك مس استفاده مي كردند. بعد از مدتي با ظهور روش ليتوگرافي رنگي، كارت هاي تجاري نيز به صورت رنگي به چاپ رسيدند

كارت ويزيت در آمريكا در قرن ۱۸ ميلادي رواج يافت. در اين زمان طرح روي كارت ها فقط به يك طراحي، نقاشي ساده و مشخصات شخص ختم مي شد. پس از حدود يكصد سال كارت هاي بازرگاني تك رنگ رواج يافتند. در اين دوران از ابعاد هفت در چهار اينچ براي چاپ استفاده مي كردند.

با وجود رشد و گسترش حرفه هاي مختلف و در پي آن نياز به كارت ويزيت هايي با رنگ و طرح مختلف، ليتوگرافي چند رنگ به عنوان اصلي ترين روش در چاپ به كار گرفته شد. بدليل محدود بودن تصاوير رنگي در آن زمان، مردم اين كارت هاي تجاري را به صورت كلكسيون جمع آوري مي كردند.
طراحي كارت ويزيت
در اواسط قرن ۱۹، طراحي و چاپ كارت ويزيت در اروپا نيز گسترش يافت و تبديل به يك امر مهم و ضروري شد. همچنين اين مقوله در آمريكا نيز مورد استقبال قرار گرفت. اين كارت ها به نوعي براي تنظيم قرارهاي مهم تجاري و بازرگاني به كار مي رفتند.

در طول اين سال ها كارت هاي ملاقات به كارت هاي تجاري تبديل شد. همزمان با رنگي و مصور شدن كارت هاي تجاري، كارت هايي از جنس مقوا با ابعاد كوچك كه حاوي نوشته هايي نيز بودند به چاپ رسيد.

با رشد و گسترش صنعت چاپ در قرن بيستم، كارت هاي تجاري از رونق افتاد و تا دهه ۳۰ ميلادي به طور كلي منسوخ شد. در اين دوران علاقه مردم جامعه به چاپ مجلات و روزنامه ها باعث رونق اين محصولات چاپي گرديد.

امروزه مردم علاوه بر كارت هاي تجاري، از كارت هاي شخصي هم استفاده مي كنند. كارت ويزيت شخصي حامل آدرس، شماره تلفن و ساير مشخصات كلي است و به عنوان شناسنامه و ابزاري جهت معرفي افراد است كه به راحتي مي توان از طريق سفارش آنلاين از طريق سايت ،نسبت به چاپ آن اقدام كرد و ديگر نيازي نيست وقت خود را صرف حضور فيزيكي در چاپخانه كنيم.


برچسب: ، انواع چاپ، تاريخچه ي دستگاه چاپ، دستگاه چاپ كاغذ، قيمت كارت ويزيت، مقاله در مورد چاپ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۴۵:۳۲ توسط:maryam موضوع:

دستگاه چاپ روي تيشرت

دستگاه چاپ روي تيشرت

در حال حاضر اين دستگاه موجود نمي باشد اما جوهر هاي اين دستگاه موجود است و توسط شركت سرام گرافيك به فروش ميرسد.

جوهر دوپنت امريكايي مخصوص چاپ مستقيم تيشرت مربوط به پرينتر DTG VIPER به مقدار ۵ ليتر سالم موجود مي باشد

قيمت اصلي براي اين ۵ ليتر ۵ ميليون تومان مي باشد اما براي اطلاع از قيمت شركت سرام گرافيك با كارشناسان ما در واحد فروش تماس حاصل فرمائيد

دستگاه چاپ روي تيشرت به صورت مستقيم يكي از كارآمد ترين و بهترين دستگاه ها براي چاپ تيشرت مي باشد. هم اينك سرام گرافيك قدرتمندترين دستگاه چاپ روي تيشرت در دنيا را براي فروش عرضه نموده است. نام اين دستگاه DTG Viper مي باشد كه لازمه هر شركت چاپي است كه ميخواهد در كنار استفاده از آخرين تكنولوژي چاپ، بهترين كيفيت را نيز ارائه دهد. در صورتي كه شما نيز قصد داريد از شركت هاي بنام در اين زمينه عقب نمانيد حتما نسبت به خريد اين دستگاه مدرن اقدام نمائيد.

دستگاه چاپ مستقيم روي تيشرت

نحوه عمل دستگاه چاپ مستقيم : نحوه عمل اين دستگاه به طور كامل با چاپ سابليميشن متفاوت مي باشد. اين دستگاه تمام مكانيزه بوده و مانند چاپ سابليميشن نياز به پرس و دستگاه حرارتي ندارد. در اين دستگاه سطح مورد نظر از يك سمت فيكس شده و وارد دستگاه مي شود و دستگاه به صورت مستقيم روي آن چاپ مي كند و از سمت ديگر آماده از دستگاه خارج مي شود كه بلافاصله قابل استفاده خواهد بود. در استفاده از اين دستگاه نياز به هيچگونه پرس، فشار، انجام امور مكانيكي و يا استفاده ي مستقيم از دست براي انجام كار نيست و پرينت در يك مرحله و به طور كاملا مكانيزه انجام مي گيرد. فقط بايد تيشرت و يا سطح مورد نظر را در محل مخصوص قرار داد سپس نسبت به فشار دادن دكمه و برنامه ريزي دستگاه براي انجام اقدام نمود.

چاپ با رنگ سفيد : بزرگترين حسن اين دستگاه استفاده از رنگ سفيد مي باشد. اين دستگاه علاوه بر چهار رنگ مشكي، قرمز، آبي و زرد، داراي رنگ سفيد مي باشد و به اين ترتيب امكان چاپ روي سطوح مشكي مانند تيشرت مشكي با كيفيتي خارق العاده و خيره كننده و به صورت مستقيم وجود دارد كه چاپ هاي معمولي و سابليميشن امكان چنين چاپي را ندارد . جوهر هاي مورد استفاده براي دستگاه توسط كارخانه ي مربوط توليد مي شود كه براحتي در دسترس بوده و از نوع جوهر پيگمنت مي باشد.

چاپ روي انواع سطوح : اين دستگاه داراي هد صنعتي اپسون مي باشد و ساخت كشور استراليا است. نحوه طراحي هد به صورتي مي باشد كه علاوه بر حركت به سمت طرفين قابليت حركت به سمت بالا و پائين را دارد. اين دستگاه حتي مي توان روي سطوحي كه داري پستي بلندي است و صاف نيست نيز چاپ نمود. بنابراين اين دستگاه نه تنها قابليت چاپ روي تيشرت و پارچه را دارد بلكه مي تواند روي انواع سنگ، سراميك، كاشي، آلمينيوم، كلاه، كروات، شال، كيف، چوب، شلوار و حتي توپ نيز چاپ كند. با استفاده از اين دستگاه مي توان روي سنگ هاي تراورتن نيز چاپ نمود. مكانيزم كار دستگاه به شكلي مي باشد كه تمامي خلل و فرج سنگ نيز چاپ مي شود كه محصولي بسيار زيبا توليد خواهد نمود. در واقع اين دستگاه امكان چاپ روي هر سطح با هر شكل و شمايلي را داراست. همچنين به هيچ عنوان فرقي نمي كند كه شما از چه جنس پارچه اي استفاده مي نمائيد بنابراين چاپ تيشرت هاي پنبه اي با Resoulation بالا با دستگاه چاپ مستقيم امكان پذير خواهد بود.

ابعاد چاپ بزرگ : حيرت انگيز خواهد بود اما اين دستگاه قابليت چاپ به عرض ۴۵ سانت و به طول بيش از يك و نيم متر را داراست. بدين ترتيب امكان چاپ روي بخش وسيعي از تيشرت و همچنين چاپ روي شال و يا سطوح بلند به صورت يكپارچه و به صورت مستقيم خواهد بود. توليد كننده ي پرينتر هاي DTG دستگاه هاي مختلفي توليد مي كند كه DTG Viper بزرگترين ابعاد چاپ را در بين ديگر محصولات آن در دنيا داراست. يكي از ويژگي هاي خارق العاده اين دستگاه پرينت همزمان دو سطح با دو عكس متفاوت مي باشد. نرم افزار اين دستگاه طوري برنامه ريزي شده كه اين امكان را به شما مي دهد تا در آن واحد دو تيشرت را در دستگاه بگذاريد و پرينت بگيريد.

نرم افزار مخصوص چاپ : اين دستگاه داراي نرم افزار ويژه اي مي باشد كه تقريبا تمامي امور مربوط به دستگاه از طريق آن انجام مي گيرد. اين نرم افزار پيشرفته حتي امكان محاسبه ي ميزان رنگي كه در هر پرينت استفاده مي شود را دارد و گزارش كاملي از استفاده از هر رنگ به صورت مجزا در اختيار قرار مي دهد. در صورتي كه قيمت رنگ خريداري شده نيز در دستگاه وارد شود هزينه ي هر چاپ را نيز محاسبه نموده و اعلام مي دارد كه براي پرينت طرح مربوطه چه ميزان رنگ مصرف شده و چقدر هزينه شده است. به اين شكل مي توان براي طرح هاي گوناگون كه ميزان رنگ متفاوتي دارند قيمت متفاوت و متناسبي در نظر گرفت. البته قابل ذكر ميباشد كه نرم افزارهاي اين دستگاه روي سيستم عامل ويندوز XP قابليت استفاده خواهد داشت.

مشخصات فني : اين دستگاه با برق شهري كار مي كند و بدين علت در هر مكاني قابل استفاده مي باشد. همچنين وزن آن ۹۰ كيلوگرم مي باشد


برچسب: ، انواع دستگاه چاپ روي تيشرت، دستگاه چاپ روي تيشرت، دستگاه چاپ چيست، فروش دستگاه چاپ، قيمت چاپ روي تيشرت،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۳۰:۴۹ توسط:maryam موضوع:

فروش و آموزش دستگاه چاپ حرارتي سابليميشن ۸ كاره

دستگاه حرارتي

فروش و آموزش دستگاه چاپ حرارتي سابليميشن

نام برند دستگاه هاي حرارتي فتو يو اس آ مي باشد كه ساخت كشور چين و تحت ليسانس آمريكا هستند.

شركت بهچاپ نيز براي انجام سفارش هاي چاپي خود از همين دستگاه استفاده مي كند.در مقايسه با ساير برندها اين محصول با توجه به قديمي بودن كمپاني و خدمات پس از فروش آن و همچنين بازدهي مطمئن آن،بهترين دستگاه چاپ سابليميشن به حساب مي آيد.

قابليت چاپ روي سطوح مختلف:

دستگاه چاپ ۶كاره (۶قالبه) و ۸كاره (۸قالبه) قابليت چاپ روي تقريبا ۴۵ محصول را دارا مي باشد و اصطلاح ۶ و ۸ كاره به اين دليل مرسوم شده است كه تعداد قالب هاي اين دستگاه ها ۶ و ۸ عدد مي باشند.

تعدادي از محصولاتي كه به وسيله اين دستگاه مي توان عمليات چاپ را انجام داد:

انواع ليوان (سراميكي،پليمري،گچي)، فنجان ، بشقاب ، تي شرت ، پرچم ، پد موس ، انواع پازل بازي(كاغذي،چرمي،آهنربايي) ، چوب ، شيشه ، آلومينيوم و فلزات ، كلاه ، شال ، قاب موبايل ، كارت ويزيت ، قمقمه و دهها محصول ديگر…

دانش و تخصص لازم:

فرآيند چاپ با دستگاه چاپ سابليميشن نياز به هيچ دانش تخصصي ندارد و هر كس با هر سطح توانايي قادر به چاپ با اين دستگاه مي باشد.

سيستم چاپ سابليميشن هيچ گونه بو و كثيف كاري به همراه ندارد و در كوچكترين محيط قابل انجام است.

نحوه چاپ و ملزومات:

براي انجام عمليات چاپ نياز به يك پرينتر مارك اپسون كه موجود مي باشند بدين شكل كه:

ابتدا طرح مورد نظر به وسيله پرينتر برروي كاغذ چاپ شده سپس كاغذ برروي سطح مورد نظر گذاشته شده و دستگاه عمليات چاپ را انجام مي دهد.

در انتها كاغذ دور انداخته شده و چاپ به هيچ عنوان كم رنگ و يا از بين نمي رود.

براي عمليات چاپ نياز به جوهر و كاغذ سابليميشن مي باشد كه همگي به وسيله شركت بهچاپ تامين مي گردد.

تهيه مواد اوليه و محصولات خام سابليميشن:

تمامي مواد و محصولات مورد نياز به وسيله شركت بهچاپ تامين مي گردد.كافيست ليست قيمت مواد خام را از شركت بهچاپ بخواهيد.

هزينه چاپ برروي هر يك از محصولات:

با توجه به اينكه هزينه چاپ هزينه قطعي نيست ما بالاترين هزينه را در شرايط تمام رنگي براي چاپ هريك از محصولات برآورد كرده ايم:

چاپ انواع ليوان:۱۰۰ تومان چاپ ابعاد آ۴ براي كليه محصولات:۳۰۰ تومان چاپ كلاه:۴۰ تومان چاپ چاپ آ۳ براي كليه محصولات:۵۵۰ تومان

كيفيت و محدوديت چاپ:

چاپ سابليميشن تحت هيچ شرايطي پاك و يا كمرنگ نمي شود.همچنين هيچگونه محدوديت رنگي نيز ندارد.يعني هر تصويري كه در نمايشگر رايانه ديده مي شود به همان شكل برروي محصول چاپ مي شود.همچنين محدوديتي از لحاظ تيراژ وجود ندارد و چاپ در تعداد يك عدد نيز مقدور است.

معمولا در سيستم هاي چاپ ديگر براي انجام سفارش يك عدد نياز به ساخت شابلون و زينك مي باشد كه هزينه را فوق العاده بالا مي برد و يا اينكه اين امر در چاپ هاي ديگر اصلا امكان پذير نيست.

نحوه آموزش:

براي مشترين عزيزي كه به صورت حضوري تشريف مي آورند آموزش عملي به صورت رايگان صورت مي پذيرد و عزيزاني كه به صورت تلفني سفارش مي دهند به همراه دستگاه و پرينتر و تجهيزات دي وي دي اموزشي تصويري دريافت خواهند كرد.

گارانتي تعويض:

كليه تجهيزات و قطعات دستگاه شامل ۲ سال گارانتي تعويض مي باشند.


برچسب: ، انواع دستگاه چاپ حرارتي، دستگاه چاپ حرارتي، قيمت چاپ حرارتي، نحوه آموزشي دستگاه چاپ، كيفيت و محدوديت چاپ حرارتي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۷:۲۴ توسط:maryam موضوع:

تاريخچه ي چاپ

چاپ

تاريخچه چاپ
چاپ در دوره باستان
قبل از پيدايش هر نوع چاپ و شايد زبان، انسان ها از طريق ايجاد اشكال متفاوت بر روي ديوار غارها با يكديگر ارتباط برقرار مي كردند كه با شكل گيري زبان، حكاكي ها تنها براي سرگرمي صورت مي گرفت.

تاريخچه چاپ و پيدايش آن را مي توان به هزاران سال قبل از ميلاد نسبت داد كه بر روي خشت هاي گل رس مهر مي زدند.
در سال هاي ۱۰۵۱ ميلادي در چين، استفاده از حروف قابل انتقال نيز رواج يافت. پي شينگ كسي بود كه با استفاده از گل رس چاپ را به صورت ابتدايي انجام مي داد.
پس از آن بود كه گوتنبرگ در سال ۱۴۴۰ ميلادي به فكر يك شيوه جديد براي چاپ افتاد كه حروف قابل انتقال را اختراع كرد و براي هر يك از حروف الفبا يك حرف جداگانه به كار مي برد.

اگر چه قبل از گوتنبرگ حروف متحرك را چيني ها اختراع كردند اما او توانست با استفاده از آلياژ مناسب براي ريخته گري حروف را از سرب و آنتي موآن به دست آورد و سپس نسبت هر يك از اين دو فلز را طوري انتخاب كرد كه حروف بيش از حد سخت و نرم نباشند.

تاريخچه چاپ

در نهايت گوتنبرگ يك جوهر چاپ را كشف و عمل چاپ را ميسر و اجرايي نمود.
اما چيزي كه استفاده از دستگاه چاپ گوتنبرگ را دشوار مي ساخت، هزينه هاي بالاي آن بود كه موجب شد تا دستگاه ديگري جايگزين آن شود. به طوري كه ۳۰۰ سال پس از اختراع دستگاه چاپ گوتنبرگ، آلوئيس زنه فلدر، چاپ سنگي يا ليتو گرافي را در سال ۱۷۹۶ ميلادي اختراع كرد.

اين دستگاه قابليت چاپ متن و تصوير را داشت و براي چاپ حدود ۷۵۰ نسخه مناسب بود.

تاريخچه چاپ در ايران
شايد بتوان تاريخچه چاپ در ايران را به پنج قرن قبل از ميلاد نسبت داد. در اين دوران كه مصادف با حكومت هخامنشيان بود، از چاپ براي مهرهاي سلطنتي به منظور تأييد احكام و فرمان هاي حكومتي، استفاده مي شد.

واژه چاپ به صورت تخصصي در اواخر قرن هفتم هجري وارد زبان فارسي شد. در آن زمان كه مصادف با حكومت مغولان در ايران بود، پول هاي كاغذي كه به آن چاو گفته مي شد با يك دستگاه چاپ مي شد. اين دستگاه چاپ بر اساس پِرِس و حكاكي روي چرم استوار بود.
اولين چاپخانه اي كه در ايران تأسيس گرديد، مربوط به دوران صفويان در شهر جلفاي اصفهان مي باشد. اين چاپخانه دعاهاي مسيحيان را چاپ مي كرد.

براساس گزارشات از چند جهان گرد خارجي، در دوره نادرشاه افشار، جزوه هاي به لاتين و عربي چاپ مي شد.
پيدايش صنعت چاپ در ايران به دوره ولايتعهدي عباس ميرزا بر مي گردد كه اولين چاپخانه صنعتي در ايران را تأسيس نمود.

هدف وي از راه اندازي چنين صنعتي، تعليم سپاه براي مقابله با نيروهاي روس بود. عباس ميرزا نبود اطلاعات و به ويژه كتاب را عامل اصلي عقب ماندگي ايران به شمار آورد و صنعت چاپ را راهي براي هموارسازي پيشرفت و آباداني كشور مي دانست.
چاپخانه هايي كه در اين دوران تأسيس شدند به نشر روزنامه و كتاب هاي آگاهي دهنده اختصاص يافت كه به روش سربي صورت مي گرفت.
در روش چاپ سربي كاغذ روي صفحه اي متشكل از حروف برجسته سربي قرار مي گرفت كه به مركب فشرده آغشته و بر اثر فشار، حروف بر روي صفحه كاغذ حك مي شد.
در حال حاضر صنعت چاپ ايران متناسب و هماهنگ با استانداردهاي جهاني پيش مي رود و برخورداري از دستگاه هاي پيشرفته چاپ از جمله ويژگي هاي آن مي باشد.

تاريخچه چاپ
تاريخچه چاپ سنگي و چاپ تصويري
چاپ سنگي
چاپ سنگي در سال ۱۹۷۶ ميلادي توسط آلويس زنفلدر آلماني اختراع گرديد. كه از طريق كاربرد تيزاب بر روي سنگ هاي نرم و مسطح و سبك وزن صورت مي گرفت.

در قرن نوزدهم چاپ سنگي در اروپا تنها روش براي چاپ تصاير رنگي در تيراژ بالا بود. اين روش چاپ امروزه تنها در زمينه هنرهاي تجسمي به كار مي رود.
ورود چاپ سنگي در ايران اولين بار چاپ سنگي توسط ميرزا صالح در سال ۱۲۵۰ قمري در تبريز صورت گرفت و سپس به ساير شهرها منتقل شد.

چاپ تصويري

پيدايش چاپ تصويري در ايران به زمان محمد شاه بر مي گردد. نخستين كتاب كه به صورت تصويري چاپ شد، ليلي و مجنون بود كه در سال ۱۲۵۹ قمري به چاپ رسيد و پس از آن ديوان فضولي بغدادي با بيست تصوير چاپ شد.


برچسب: ، انواع دستگاه چاپ، بهترين دستگاه چاپ، دستگاه چاپ روي كاغذ، دستگاه چاپ چيست، قيمت دستگاه چاپ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۴:۱۱ توسط:maryam موضوع:

تعريف دستگاه چاپ روي ليوان

ليوان

دستگاه چاپ روي ليوان چيست؟
قيمت دستگاه چاپ ليوان در سيستم چاپ سابليميشن دستگاهي است كه از طريق پرس و حرارت و در نسل جديد آن در دستگاههاي چاپ سه بعدي از طريق وكيوم و حرارت عكس را بر روي ليوان سابليميشن انتقال مي دهد.
خريد دستگاه چاپ عكس روي ليوان سرمايه گزاري مطميني جهت شروع يك كسب و كار جديد است چرا كه با قابليت چاپ روي ليوان جادويي ليوان شبرنگ ليوان پليمري و مدل هاي مختلف ليوان محصولات متنوعي را شامل ميگردد.
قيمت دستگاه چاپ روي تيشرت
چاپ عكس روي تي شرت يه كار پرطرفدار، لذت بخش و اگر اهل كار باشيد، پردرآمد به حساب مياد. مثلا تا قبل، براي خود من هميشه مشكل بود كه تي شرتي با طرح مناسب كه البته اندازم هم باشه پيدا كنم.فروش دستگاه چاپ ديجيتال روي تي شرت اما با روشي كه در ادامه بهتون ياد ميدم، ديگه اين مشكل كاملا حل ميشه و ازاين پس، به راحتي مي تونيد طرح دلخواهتون رو روي تي شرت چاپ كنيد. قيمت دستگاه چاپ مستقيم روي تيشرت

دستگاه پرس حرارتي
چاپ حرارتي | چاپ ديجيتال | چاپ ترانسفر |چاپ سابليميشن
در گذشته چاپ تنها بر روي كاغذ انجام مي‎شد كه روش آن نيز مشخص شده و به واسطه دستگاه‎ها‎ي چاپ صورت مي‎گرفت. در حال حاضر روش‎ها‎ي ديگري نيز وارد عرصه چاپ شده كه از آن با نام چاپ حرارتي ياد مي‎كنند كه قابليت چاپ بر روي سطوح پارچه‏اي، شيشه و سراميك را نيز دارد. چاپ حرارتي به دو صورت انجام مي‎شود.

۱- چاپ حرارتي يا ترانسفر

در چاپ ترانسفر ابتدا طرح بر روي پارچه يا سطح مورد نظر طراحي و سپس دستگاه پرس به همراه حرارت بر روي سطح گذاشته مي‎شود. يكي از ويژگي‎ها‎ي چاپ حرارتي با ترانسفر اينكه مي‎توان طرح را بواسطه چاپ افست يا چاپ ديجيتال بر روي سطح ايجاد و سپس از چاپ حرارتي استفاده كرد.

به منظور دقت در رنگ‎ها‎ بايد با توجه به كيفيت مركب، نوع پارچه، زمان و ميزان اعمال حرارت، پس از برگردان شدن روي پارچه، بهترين جلوه را روي البسه نمود كه در اين روش، رنگ‎ها‎ تا حدودي با طرح اوليه مطابقت دارد. تنظيم دستگاه بر روي رنگ‎ها‎ي CMYK مي‎تواند تركيب زيبايي بوجود آورد.

در روش چاپ حرارتي به شيوه ترانسفر، مركب سايان به رنگ بنفش، ماژنتا به رنگ آلبالويي سوخته و زرد به رنگ قهوه‌اي روشن مي‎باشد. پيگمنت يا (قدرت رنگ) مركب سايان نسبت به ساير مركب‌ها ۱۵ تا ۱۷ درصد بيشتر است. از اينرو ترام‌ها در چاپ ترانسفر، با فاصله زياد و بصورت ريزتر از هم هستند كه درصد آنها در كل پايين‌تر از روش‌هاي چاپي ديگر مي‎باشد.

تخمين و پيش بيني درصدهاي رنگ در چاپ ترانسفر، نيازمند تجهيزات پيشرفته مي‎باشد كه هزينه آن نيز مقرون به صرفه نيست. از اينرو تجربه رنگ‌شناسي براي دستيابي به رنگ‌هاي پرقدرت در چاپ ترانسفر، مي‎تواند به كيفيت رنگ‎ها‎ كمك كند.

سطوح مناسب براي چاپ ترانسفر

سطوحي را مي‎توان براي چاپ ترانسفر انتخاب كرد كه مركب كمتري در آن نفوذ كند و به خوبي روي پارچه منعكس شود. هر چه بافت سطح مورد نظر از تراكم بيشتري برخودار باشد، بهتر مركب را پس مي‌دهد و به هر ميزان كه پوك‌تر باشد، مركب را به خود جذب و در نتيجه انتقال ضعيف‌تري روي پارچه صورت مي‎گيرد.

در گذشته براي چاپ حرارتي ترانسفر از كاغذ ژاپني مخصوص استفاده مي‎شد اما در حال حاضر قيمت دستگاه پرس حرارتي نوع كره اي آن نيز وارد بازار شده كه كيفيت بالايي دارد. بطور كلي براي چاپ حرارتي ترانسفر بايد مركب، جنس پارچه يا الياف بايد داراي كيفيت بالايي باشند تا چاپ بخوبي انجام شود.
۲- چاپ حرارتي با دستگاه سابليميشن

دستگاه چاپ سابليميشن با نام چاپ حرارتي نيز شناخته مي‌شود كه يكي از بهترين روش‌هاي چاپ بر روي اشياء به شمار مي‎رود و اساس كار آن، بر پايه تصعيد مواد بوده و با اين كار جوهر از كاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل گردد. دستگاه پرس حرارتي سابليميشن براي سطوح صاف از قبيل البسه، ام دي اف، كاضي، سراميك و … مورد استفاده قرار مي‎گيرد.دستگاه پرس حرارتي پارچه علاوه بر اين از دستگاه چاپ سابليميشن براي ليوان‎ها‎ي مخروطي، بزرگ و كوچك استفاده مي‎شود. دستگاهي كه بدين منظور مورد استفاده قرار مي‎گيرد، بشكل قالب ليواني بوده كه بر روي سطح استوانه‏اي قرار و طرح مورد نظر چاپ مي‎گردد. علاوه بر اين براي چاپ بر روي بشقاب و چاپ سه بعدي نيز اين دستگاه كاربرد دارد.

كيفيت چاپ در شابليميشن بالاست و بعد از چاپ طرح پاك نخواهد شد و سطوح چاپ شده نيز قابل شست‌وشو بوده و نهايتا با توجه به هزينه پايين، نسبت به ساير روش‌هاي چاپ بر روي سطوح، مي‌توان حتي يك عدد سفارش را با كيفيت بالا و در مدت كوتاهي انجام داد.پرس حرارتي بزرگ يكي از مزاياي اين روش چاپ، هزينه پايين دستگاه‎ها‎ي چاپ و همچنين امكان چاپ در تيراژ پايين مي‎‎باشد.
نكاتي در استفاده از چاپ سابليميشن

براي شروع چاپ بوسيله دستگاه سابليميشن، يك كاغذ مخصوص سابليميشن، دستگاه پرس حرارتي، عدد پرينتر جوهر افشان و چسب نسوز مورد نياز مي‎‎باشد.
تصوير دلخواه مي‎‎توان با استفاده از يك پرينتر خانگي و جوهر Sublimation روي كاغذ مخصوص چاپ مي‎گردد و سپس تصوير چاپ شده روي شي مورد نظر قرار داده مي‎‎شود كه بواسطه گرما و حرارت دستگاه به سطح جسم منتقل مي‎شود.پرس حرارتي دستي وجود يك پوشش مخصوص روي شي از پاك شدن تصوير چاپ شده جلوگيري مي‎كند.
تصوير بايد بشكل معكوس روي كاغذ مخصوص چاپ شود تا پس از انتقال، جهت تصوير به حالت اصلي خود بازگردد. براي اين كار مي‎توانيد از امكانات آينه Miror در تنظيمات پرينتر استفاده كنيد.


برچسب: ، انواع چاپ روي ليوان، تعريف دستگاه چاپ روي ليوان، دستگاه هاي پرس حرارتي، دستگاه چاپ روي ليوان، چاپ حرارتي با دستگاه،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۲۳:۰۲ توسط:maryam موضوع:

چاپ سيلك چيست؟

دستگاه چاپ

چاپ سيلك

چاپ سيلك به روشي گفته مي شود كه در آن تور ابريشم بر روي قالب يا چهار چوب از جنس چوب يا فلز قرار مي گيرد و با داروي ژلاتين حساس به نور، آغشته شده و بعد از نوردهي شسته مي شود. بدين ترتيب عمل چاپ صورت مي گيرد. چاپ سيلك از نظر اقتصادي مقرون به صرفه است و به همين دليل كار در اين زمينه، به سرمايه اندكي نياز است كه با وجود آن مي توان كارگاه چاپ سيلك براي صنايع دستي راه اندازي نمود.

سيلك به منظور چاپ تصوير مي باشد و از پارچه با توري با سوراخ‌هاي بسيار ريز استفاده مي‌شود كه نهايتا تصوير مورد نظر روي اين توري منعكس مي گردد و بخش‌هايي از تصوير كه بايد بي رنگ باشند، با ماده‌اي مسدود كننده مانند موم پوشيده مي‌شود. اپراتور مركب چاپ يا رنگ را با فشار كاردك يا غلتك به سطح چاپ شونده منتقل مي‌نمايد. رنگ يا مركب تنها به بخش‌هاي مسدود نشده منتقل و تصوير روي آن ظاهر مي شود.

چاپ سيلك ۱

چاپ سيلك قابليت هاي متعددي دارد از جمله: امكان چاپ بر روي نايلكس و نايلون، CD- DVB، دفتر تلفن، سر رسيد، تقويم ديواري، چرم، مقوا، ورقي، آينه، شيشه، كفش، كيف، جعبه شيريني، جعبه كفش، جعبه هاي مختلف از جنس كارتن، تابلوهاي هنري، تابلوهاي صنعتي، تابلوهاي اطلاع رساني، اشياء تبليغاتي مثل ساعت و خودكار، گوني، پارچه و البسه.

در عين حال نمي توان از معايب اين روش چاپ غافل شد از جمله سرعت پايين و چاپ تك رنگ كه موجب شده تا از امتيازات آن كاسته شود.

در زمان شستن دارو بعد از نور دادن، گاهي دارو بيش از حد پاك مي‎شود كه ممكن است به دليل نوردهي كم، فاصله زياد لامپ و طرح و يا عدم تركيب صحيح دارو اين اتفاق رخ دهد. همچنين در برخي مواقع پس از نور دهي دارو كه بايد پاك شود پوب پاك نمي شود. علت اين امر نوردهي زياد، فاصله كم ميان لامپ با طرح و تركيب زياد داروها مي باشد. گاهي در چاپ سيلك رنگ بخوبي پخش نمي شود. در اين صورت اول بايد لبه كاردك كنترل شود تا كاملا صاف باشد و سپس فشار يكنواخت تنظيم گردد.

چاپ سيلك روي لباس
چاپ سيلك روي پارچه

چاپ اسكرين يكي از روش‎هاي متداول براي حك كردن تصاوير و نقوش بر روي لباس و پارچه است كه در آن نيز از توري با سوراخ‎هاي بسيار كوچك استفاده مي‏شود. قاب توري، شابلون يا كليشه نام دارد كه درون يك قاب ثابت و تصوير مورد نظر روي اين توري چاپ مي‏شود. بخش‏هايي از تصوير كه بايد بي رنگ باقي بماند، بوسيله ماده‏ مسدود كننده همچون موم پوشيده مي‏شود. مركب چاپ يا رنگ را با فشار كاردك يا غلطك به سطح چاپ شونده منتقل كرده كه اين رنگ يا مركب تنها از بخش‏هايي كه مسدود نشده، عبور مي‏كند و تصوير آن بر روي پارچه چاپ مي‏شود. با اين روش مي‏توان بر روي مواد مختلف چاپ‎هاي تك ‏رنگ يا چند رنگ انجام داد. بواسطه روش چاپ سيلك مي‏توان روي انواع پارچه و لباس تصوير چاپ كرد.

براي چاپ سيلك بر روي پارچه سه روش وجود دارد:

در روش اول مي‏توان توري يا شابلون را تهيه و طرح مورد نظر خود را روي كاغذ طراحي نمود. سپس با گذاشتن اين طرح بر روي پارچه، شابلون را روي آن قرار ‏دهيد و به طور دلخواه تصوير را بر روي لباس طراحي ‏كنيد.

در روش دوم مي‏توانيد لاك‎هاي مخصوص چاپ روي پارچه خريداري نماييد و بوسيله آن سوراخ‎هاي شابلون را به گونه اي پر كنيد تا طرح مورد نظر ايجاد شود. اين روش راحتر از شيوه قبلي مي‏باشد. در پايان كار مي‏توانيد لاك موجود در قابل را به وسيله تينر از بين ببريد.

روش سوم چاپ سيلك بر روي پارچه، نسبت به دو روش قبلي هزينه بيشتري دارد. در اين روش بايد تمامي قاب را با لاك پر كنيد و سپس لاك حساس به نور را در مكان تاريك به قاب زده و طرح مورد نظر را روي كاغذ كالك ايجاد نماييد. قاب يا شابلون را بر روي يك ميز نور قرار دهيد بطور كه نور آن در زير قاب تنظيم شود و با لاك برخورد كند. پس از چند دقيقه طرح مورد نظر بر روي پارچه حك و كار چاپ انجام مي‏شود.

چاپ سيلك دستي
چاپ سيلك دستي

چاپ سيلك به دو شكل دستي و ماشيني انجام مي شود. در چاپ دستي مي توان از شابلون يا كليشه چاپ استفاده كرده كه در آن سه روش ميز نور، قيد نور و شابلون ساز انجام مي شود. در روش چاپ سيلك ابتدا با يك لايه نازك شابلون يا قاب را تهيه مي كنند و سپس لايه نازكي از لاك حساس ديازو را روي آن كشيده و با پرينت طرح درون دستگاه چاپ دستي قرار مي دهند. دستگاه چاب سيلك طرح مورد نظر را روي توري حك مي كند. با آماده شدن شابلون طرح، به دستگاه سيلك دستي نيازي نيست و ساير مراحل كاردك رنگ كشي، گذاشتن شابلون و جمع كردن سطح صاف به شكل دستي انجام مي شود.

انواع چاپ سيلك دستي

چاپ سيلك دستي به دو روش كاربردي و هنري تقسيم بندي مي شود. در روش كاربردي كاربر نقش اصلي را ايفا مي كند و تمامي مراحل اعم از ساخت، آماده سازي لوحه چاپي، انتقال طرح و مراحل تكثير را بر عهده مي گيرد. در روش هنري چاپ سيلك دستي، مشتري هيچ نقشي در طرح ندارد و هنرمند از قبل كار خود را حاضر كرده است.

فرايند چاپ سيلك دستي

چاپ سيلك دستي به سه شكل انجام مي شود كه عبارت است از:

چاپ سيلك مسطح مانند سيلك اسكرين
چاپ سيلك گود از قبيل حكاكي بر روي فلز
چاپ سيلك برجسته از قبيل حكاكي روي چوپ و لينولئوم

روش چاپ سيلك اولين بار در ژاپن انجام شد. در آن زمان پارچه هاي ابريشمي براي چاپ كاربرد داشت و به همين دليل اين روش به سيلك (به معني ابريشم) معروف شد. اين روش هنوز هم در برخي نقاط جهان استفاده مي شود زيرا هيچ روش چاپي نمي تواند به اندازه چاپ سيلك، مركب را بر روي سطح منتقل كند و گاهي نياز است تا چاپ با مقادير زيادي از مركب انجام شود. بنابراين چاپ سيلك جزء بهترينها انتخاب مي باشد.

در سطوحي كه زمينه كار آغشته به رنگ است و بايد رنگ پوششي قوي روي كار اجرا شود از قبيل ليبل هايي كه روي موتور سيكلت و امثال آن چسبانده مي شود، مي توان از روش چاپ سيلك دستي استفاده كرد. اين روش در صنايع براي چسب اندود كردن مقاطعي از سطوح كاربرد دارد و گاهي نيز براي چسباندن مواد لاستيكي بر روي سطوح استفاده مي شود.
سيلك اسكرين

چاپ سيلك اسكرين با نام ديگر «سري گرافي» شناخته شده است. اين روش براساس تكثير با استِنسيل صورت مي گيرد كه در آن از پارچه توري ظريف استفاده مي شود چرا كه در آن، سطح تكيه‌گاهي براي ورقه استنسيل قابل استفاده است. در اين روش ورقه استنسيل را روي پارچه مي چسبانند كه بر روي كلافي محكم شده است. براي چاپ سيلك بايد از مركب هاي با ويسكوزيته بالا (غليظ) استفاده شود كه آن را با ابزاري با نام اسكويي‌جي (تيغه مانند) بر سطح استنسيل پخش مي كنند. مركب از بخش‌هاي نفوذپذير توري به سطح ديگري در زير كلاف مي‌رسد. با اين كار مي توان نقش مورد نظر را با رنگ‌هاي مختلف بر روي سطوح مستوي يا غير مستوي چاپ نمود. تصوير چاپ شده با اين اسلوب اغلب داراي لبه‌هاي تيز مي باشد. هنرمندان براي ايجاد كارهاي هنري و بديع از اين روش استفاده مي كنند.

روش چاپ سيلك اسكرين در سال ۱۹۰۷ توسط سميولئل سيمون، به منظور انجام كارهاي تبليغاتي مورد استفاده قرار گرفت. در حال حاضر اين روش به شكل صنعتي انجام مي شود. اين تكنيك اغلب براي چاپ روي پارچه و البسه، كاغذ و مقوا، سراميك، شيشه، چوب، فلز، اجسام و بسته‌هاي پلاستيكي (پلي پروپيلن و پلي اتيلين)، CD و DVD و … مورد استفاده قرار مي گيرد. روشي كه در چاپ سيلك اسكرين استفاده مي شود، به شكل تصويري و بصري است و به همين دليل كارهاي هنري و تبليغاتي زيادي با استفاده از اين روش صورت مي گيرد. خمير مايه و منبع الهام روش چاپ سيلك اسكرين، تكنيك‌هاي Graphic Design و تكنيك عكاسي است. در اين روش عكاسي و گرافيك با يكديگر امتزاج مي يابد.


برچسب: ، انواع چاپ سيلك، تاريخچه ي دستگاه چاپ، تعريف چاپ سيلك، دستگاه چاپ بنر، فرايند چاپ سيلك دستي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۹:۱۰ توسط:maryam موضوع:

دستگاه هاي چاپ افست

كاغذ

دستگاه چاپ هايلدلبرگ:

دستگاه هاي افست از نظر شكل( فرم) به دو دسته تقسيم مي شوند : – چاپ خوابيده – چاپ ايستاده

۱- دستگاه هاي افست خوابيده

اين نوع دستگاه فقط در يك كارخانه ساخته شد (هايدلبرگ ) و كارخانه مذكور قبلا سازنده دستگاه هاي سربي بود و پس از تغيير روش كارخانه ( تغيير ساخت دستگاه سربي به افست ) اولين دستگاه خود را با الگوي دستگاه سربي ساخت و چون سيلندر هاي سه گانه چاپ افست در اين دستگاه تقريبا در سطح افق قرار دارد به اين نوع دستگاه ها خوابيده نيگويند. اين دستگاه ها از سرعت كمي برخوردار ند.

۲- دستگاه هاي افست ايستاده

سيلندر هاي سه گانه افست در اين دستگاه ها بشكل عمودي قرار ميگيرند . اين دستگاه در مقايسه با افست خوابيده از سرعت زيادي برخوردارند.
۳- ماشينهاي افست ( نوع )
نوع اول : دستگاه هاي ورق ( شيت)
نوع دوم : دستگاه هاي رول ( روتاسيون )

نوع اول دستگاه هاي افست ورق ( شيت )

اين نوع دستگاه ها براي چاپ كاغذ بصورت ورق ساخته شده اند و موارد استفاده انها براي كارهاي ظريف رنگي و تيتراژ هاي متوسط است. لازم به توضيح است هميشه دستگاه هاي ورق از دستگاه هاي رول ظريف تر كار نمي كند ولي عموما البومهاي هنري و چند رنگ را با اين دستگاه ها بچاپ ميرساند كه بستگي به نوع ماشين و متخصص ان دارد .

نوع دوم دستگاههاي افست رول (روتاسيون)

اين نوع دستگاه ها جهت چاپ كاغذهاي رول ساخته شده اند و موارد استفاده انها بيشتر براي كارهاي پر تيراژ مطبوعات و كتاب است. اين دستگاه ها نسبت به دستگاه هاي ورق بزرگترند و در مقياسه با دستگاه هاي زير داراي خصوصيات ذيل مي باشند.

-از نظر اقتصادي مقرون به صرفه هستند چون هميشه كاغذ رول از كاغذ ورق ارزانتر است .
– دستگاه هاي رول تا ۵ برابر از بهترين دستگاه هاي ورق ، از سرعت بيشتري برخوردارند.
– دستگاه هاي رول قادرند پس از چاپ بلافاصله كارهاي صحافي(تاكني، مفتول، چسب) انجام دهند.
-دستگاه هاي رول براي كارهائيكه زمان در ان ها عانل تعيين كننده است (مطبوعات) از بهترين نوع دستگاه هاي چاپ هستند.
– دستگاه هاي رول قادرند چندين رنگ را چاپ كنند ( به مناسب هر كاغذ گير يك رنگ و به تناسب هر پوينت ۱تا ۴ رنگ)

۴- ماشين هاي افست (قطع)

امروز با توجه به سبقت سيستم افست نسبت به سيستمهاي موجود و در نظر گرفتن منافع اقتصادي در كار چاپ دستگاه هاي افست را در انواع و اقطاع مختلف ميسازند.

– قطع نيم ورقي: اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۳۶×۲۲/۵ سانتيمتر است.
– قطع يك ورقي: اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۵۰×۳۵ سانتينتر است.
– دستگاه يك و نيم ورقي: اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۴۵×۶۰ سانتيمتر است و بيشتر جهت پوستر هاي رنگي، جلد مجلات كم تيراژ و فرمهاي اداري مورد استفاده قرار ميگيرد.
– دستگاه دو ورقي: اندازه گيرنده اين دستگاه حد اكثر ۷۲×۴۵ سانتيمتر است اين دستگاه بيشتر جهت پوستر هاي رنگي ، لفافه هاي اقتصادي براي جعبه و … و كتاب مورد استفاده قرار ميگيرد.
– دستگاه هاي دو نيم ورقي : اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۷۰×۵۰ سانتي متر مي باشد .موارد استفاده اين دستگاه ها مشابه دستگاه هاي دو ورقي است.
– دستگاه سه ورقي : اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۹۰×۶۰ سانتيمتر مي باشد. موارد استفاده ان بيشتر چاپ مجله ، پوستر هاي تبليغاتي -لفافه هاي مواد غذايي و كتاب است.
– دستگاه چهار ورقي : اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۹۰×۷۲ سانتيمتر است. موارد استفاده اين دستگاه بيشتر كار هاي رنگي پوستر و لفافه و كتاب است.
– دستگاه چهارو نيم ورقي : اندازه گيرنده كاغذ در اين دستگاه حد اكثر ۷۰×۱۰۰ سانتي متر است و موارد استفاده ان مشابه دستگاه چهار ورقي است.
– دستگاه پنج ورقي : اندازه گيرنده كاغذ در اين دستگاه حد اكثر ۱۴۰×۱۰۰ سانتيمتر است و موارد استفاده ان مشابه دستگاه دو و نيم ورقي است.
– دستگاه شش ورقي : اندازه گيرنده كاغذ در اين دستگاه حد اكثر ۱۶۰×۱۲۰ سانتيمتر است و در اندازه هاي متفاوتي در كارخانه ساخته ميشود، اين دستگاه بيشتر جهت چاپ پوستر هاي رنگي، كتاب، مجله، لفافه و جعبه استفاده مي شود.
-دستگاههاي هشت ورقي : اندازه گيرنده كاغذ اين دستگاه حد اكثر ۲۰۰×۱۴۰ سانتيمتر است و كارخانه هاي سازنده اين دستگاه محدود هستند.
– دستگاه هاي رول :هميشه در بازار جهاني موجود نيستند و بنا به قطع كار مورد نياز سفارش داده ميشود.
لذا اندازه هاي استاندارد نداشته و بستگي به سفارش خريدار متغيرند ولي با توجه به اينكه بايستي با كاغذ هاي رول موجود در بازار جهان هماهنگ باشند.
معمولا در اندازه هاي زير سفارش مي شوند . البته اين اقطاع اندازه حد اكثر گيرنده كاغذ اين دستگاه هاست و هر دستگاه مي تواند قطع هاي كوچك تر از خود بپذيرد.

دستگاه چاپ لترپرس:

چاپ برجسته (لترپرس)

چاپ برجسته از قديمي ترين روش هاي چاپي است كه در اوسط قرن پانزدهم توسط گوتنبرگ اختراع گرديد. چون نخستين بار از اين روش براي تكثير متن و كتاب استفاده شده، در زبان آلماني به آن « روش چاپ كتاب نيز گفته مي شود. در چاپ برجسته ، چاپ از حروف برجسته ي سربي كه كنار يكديگر چيده مي شوند براي تهيه فرم چاپي استفاده مي گردد. همين سطح برجسته است كه باعث انتقال اطلاعات از فرم به روي كاغذ مي گردد.

به خاطر استفاده از حروف و فشار د ادن به روي سطح مورد نظر براي چاپ به اين روش چاپي لترپرس نيز گفته مي شود. پس معلوم شد ، كه فرم چاپ برجسته از حروف هاي مختلف سربي تشكيل شده كه به علت برجستگي سطح حروف،انتقال مركب از روي آن ميسر مي گردد. روشن است كه بخشي از فرم كه حامل اطلاعات نيست با سطح چاپي تماس پيدا نمي كند.
گرچه با دگرگوني هاي سريعي كه سال هاي اخير در امر چاپ رخ داده است، روش چاپ برجسته كم كم منسوخ خواهد شد، ولي از اين روش چاپي هم چنان در بعضي از چاپخانه ها، در مواردي خاص استفاده مي گردد. در اين نوع چاپ، چيدن حروف كنار يكديگر كاري بسيار زمان بر است و نياز به تجربه ي زياد دارد. به منظور سهولت كار وانتخاب حروف با اندازه و شكل مورد نظرف در چاپخانه ، ميزهاي مخصوصي براي طبقه بندي حروف و دسترسي راحت به آن ها ساخته اند. به كسي كه كار چيدن حروف را انجام مي دهد حروف چين مي گويند، بايد گفت اين روش جايي همان روش گوتنبرگ است كه با گذشت قرن ها از آن، هنوز تغيير چنداني نكرده است.

چاپ برجسته با استفاده از حروف سربي كه قرن ها به عنوان مهم ترين و تنها روش چاپ مورد استفاده قرار مي گرفت امروزه به علت هزينه ي بالاي توليد فرم چاپي ديگر رونق پيشين خود را از دست داده و جاي خود را به روش هاي جديد چاپ برجسته ، فلكسو گرافي با فرم هاي لاستيكي داده است.

در اوايل قرن نوزدهم ميلادي (۱۲-۱۸۱۱) مخترعي به نام فردريك كونيگ توانست دستگاه چاپ را مكانيزه كند و او بود كه اولين دستگاه چاپ اتوماتيك سيلندري را ساخت .
در سال بعد قسمت هاي مختلف اين دستگاه ، از جمله مكانيزم محركه روش گردش سيلندر و سيستم اپراتوري آن به تدريج اصلاح گرديده و دستگاه بهينه سازي شد.

اولين دستگاه چاپ اتوماتيك را شخصي به نام گوردون در سال ۱۸۵۰ اختراع كرد. اين مخترعي آلماني، دستگاه چاپ ليبرتي را در آمريكا توليد كرد. سپس دستگاه چاپ گالي توسط شخصي به همين نام در سال ۱۸۷۰ اختراع شد. در همه ي اين دستگاه ها به تدريج مكانيزم دستگاه چاپ به روش هاي مختلف بهينه سازي شد، ولي مهم ترين اختراع كه ابداعي نوين بود درسال ۱۹۱۳ توسط شخصي به نام گيلك كه خود ناشر كتاب بود صورت گرفت. اختراع گليك سيستم جديدي بود كه تغذيه ي كاغذ به دستگاه چاپ را به طور خود كار انجام مي داد. به اين ترتيب كه كاغذ توسط گيره هايي كه روي بازويي به شكل ملخ هواپيما تعبيه شده بود ، همراه با گردش ملخ، به محل مناسب براي چاپ انتقال مي يافت. اين دستگاه چاپ به نام ماشين نيگل هايدلبرگ معروف به ملخي بود كه از سال هاي ۱۹۲۰ به بعد شهرت بسياري پيدا كرد.

انتقال مركب :
در چاپ برجسته انتقال اطلاعات (مركب ) به روي سطح چاپي توسط سطح برجسته ي روي فرم انجام مي گيرد.
سطحي كه چاپ توسط آن صورت مي گيرد نسبت به سطح غيرچاپي برجسته تر است. ولي سطح چاپي (كاغذ) به دور سيلندر قرار دارد. لايه اي از مركب با ضخامت ثابت به روي فرم انتقال داده مي شود، سپس با تماس وفشار فرم به روي كاغذ با سطح چاپي ، بخشي از اين مركب به روي آن انتقال داده مي شود و چاپ صورت مي گيرد.

چاپ ملخي كه نوعي ماشين لترپرس است ازقديمي ترين ماشين هاي چاپ محسوب مي شود. در واقع كاربرد حروف سربي كه گوتنبرگ مخترع آن بود در اين شيوه چاپ بكار گرفته مي شود. هرچند نسل ماشين هاي ملخي رو به انقراض است اما هنوز كارهايي با استفاده از ماشين هاي ملخي انجام مي شود. از جمله كارهاي كم تيراژ همچون كارت ويزيت، سربرگ، اعلاميه و .. با بكارگيري ماشين چاپ ملخي و استفاده از حروف سربي، كليشه هاي فلزي و قالب هاي برش انجام مي شود.
انواع دستگاه هاي چاپ افست براي انواع چاپ و لمينت

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه چاپ لترپرس (HEIDELBERG)
انواع دستگاه هاي چاپ- دستگاه چاپ افست- دستگاه چاپ لترپرس

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه برش ( polar)
دستگاه سلفون- دستگاه برش- دستگاه تيغ زني

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه سلفون (pioneer)
دستگاه چاپ- دستگاه چاپ افست- دستگاه چاپ ديجيتال

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه يو وي (sakurai)
كاغذ- دستگاه سلفون- دستگاه يو وي- دستگاه UV- دستگاه زينك

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه زينك (CREO)
دستگاه تيغ- دستگاه يو وي- دستگاه برش- دستگاه زينك

دستگاه هاي چاپ افست
دستگاه تيغ زني (BOBST)


برچسب: ، انواع دستگاه هاي افست، انواع دستگاه چاپ، دستگاه افست از نظر نوع وشكل، دستگاه چاپ كاغذ، قيمت دستگاه چاپ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ساعت: ۱۰:۱۶:۰۰ توسط:maryam موضوع: